Офіс Генпрокурора України отримав 9 автономних безпілотників від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), які безкоштовно надала компанія Skydio – один із провідних американських виробників БПЛА.

Безпілотники Skydio 2+, оснащені камерами стандарту 4К, допоможуть задокументувати понад 115 тис. випадків знищення цивільної інфраструктури. БПЛА Skydio є критично необхідними для фото- та відеофіксації доказів воєнних злочинів, скоєних Збройними силами Російської Федерації, і порушень прав людини у прифронтових громадах та на деокупованих територіях.

Дві коаліції українських правозахисних організацій за підтримки USAID вже задокументували понад 40 тис. випадків воєнних злочинів, скоєних Росією від початку повномасштабного вторгнення. Представники USAID також беруть участь у виїзних заходах із документування воєнних злочинів, які проводяться спільно з Секретаріатом і представництвами Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Раніше USAID вже передали Україні термінали Starlink, безкоштовно надані компанією SpaceX, а також ноутбуки та програмне забезпечення для українських школярів і вчителів від HP Inc., JP.IK та Microsoft.

Окрім того, у рамках ініціативи AGRI-Україна USAID вдалося залучити на підтримку аграрної галузі України вже $350 млн. від приватного бізнесу, донорів та благодійних фундацій.

28-07-2023