Під час заходу ринкового нагляду на АЗС, яка знаходиться у селі Городівка Вінницької області, фахівці ДЕІ відібрали проби бензину марки А-95-Євро5-Е5 виробництва ВАТ «Мозирський нафтопереробний завод» для їх подальшого випробування у лабораторії ТОВ «Інспекторат Україна». Результати експертизи свідчать про невідповідність якості пального встановленим вимогам.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований - йдеться на сайті відомства.

Пальне не відповідало Техрегламенту за такими характеристиками:

детонаційна стійкість;
вміст сірки;
об'ємна частка бензолу;
масова частка кисню;
об'ємна частка кисневмісних сполук.
«Незважаючи на неналежну якість, пальне супроводжувалася всіма необхідними документами - паспортом якості, декларацією про відповідність та сертифікатом відповідності органу з оцінки відповідності», - зауважив Андрій Мальований.

Наразі підприємству, на якому продавалось пальне, винесено рішення про заборону реалізації цієї продукції на ринку, вилучення її з обігу та відкликання, адже такий бензин може становити загрозу для покупців.

Посадовець нагадав, що з липня цього року Держекоінспекція розпочала відбір проб паливно-мастильної продукції. Для цього шляхом тендеру обрано лабораторію, акредитовану на випробування пального - ТОВ «Інспекторат Україна».

«Загалом протягом 7 місяців 2021 року на АЗС та АЗГС України Держекоінспекція здійснила 731 заходів державного ринкового нагляду, за результатами яких прийнято 1135 рішень про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів. Також застосовано адміністративно-господарських санкцій на загальну суму – 10,8 мільйона гривень, що понад 5 разів більше, ніж за аналогічний період 2020 року», - додав Андрій Мальований.

14-08-2021