Сквер Небесної Cотні може перейти у комунальну власність столиці. Після цього фахівці розроблять проєкт землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з метою реконструкції та облаштування скверу без права капітальної забудови його наземної частини.

Про це розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

«Це означає, що тепер місто зможе простіше та швидше завершити реконструкцію та благоустрій скверу. Зокрема, після реконструкції там облаштують сучасне освітлення, налагодять систему щоденного прибирання та поливу. Найголовніше, що територія в центрі столиці залишиться публічним простором для киян та гостей столиці», - пояснив Юрій Тацій.

Сквер біля Михайлівського собору та Міністерства закордонних справ раніше був засипаний сміттям та огороджений залізним парканом. У лютому 2014 року активісти розібрали конструкцію для барикад та щитів. Згодом ділянку прибрали, привезли землю та висадили рослини. Сквер присвятили героям Небесної Cотні. На будівлі поруч зі сквером португальський художник Алешандре Фарту створив масштабний портрет Сергія Нігояна. У 2016 році сквер переміг у Європейському конкурсі публічних просторів та отримав найвищу винагороду.

Пізніше стало відомо, що на цьому місці планували звести будинок. Впродовж кількох років девелоперська компанія, яка планувала будівництво, намагалася повернути собі земельну ділянку, але сквер залишився у власності держави.

06-07-2021