Прогноз погоди на березень радує око, синоптики обіцяють сонячні та теплі дні. Але довгоочікувана весна приносить із собою калюжі та бруд, які серйозно псують взуття. Погодьтеся: у наші дні – це недозволене марнотратство. Щоб черевики та чобітки служили не один сезон – запасіться засобами захисту.

Що ж має бути у косметичці для взуття?

Всі засоби по догляду за взуттям, по суті, поділяються на чотири типи:
  1. Очищувальні засоби.
  2. Креми для шкіряних виробів
  3. Різноманітні просочення
  4. Спеціальні засоби для догляду за замшею та нубуком
Як чистити шкіряні черевики та чим їх потім обробляти?

Для цього підійде фарба-розпилювач, а також фарба-крем - і той і інший варіант дуже ефективний для підтримки зовнішнього вигляду.

Фарбу накладаємо лише на чисте взуття. Аерозоль розпорошуємо на відстані 25 сантиметрів і обов'язково в приміщенні, яке добре провітрюється, або на балконі. Крім того, замість фарби можна використовувати спеціальний безбарвний жир – він просочує шкіру і тим самим захищає її від вологи.

Як користуватись безбарвним жиром для гладкого взуття?

Готуємо взуття: прибираємо грубі забруднення, протираємо і на чисте взуття за допомогою губки наносимо жир.

Ще один помічник - розчин-просочення. Він створює плівку, яка дозволяє взуттю дихати, але не пропускає вологу. Розчин наноситься на чисте сухе взуття. Потрібно добре збовтати балон і повністю обробити взуття зверху донизу або в іншому напрямку.

Є також просочення у вигляді молочка. Використовуються вони для комбінованого взуття з текстилю та шкіри. Ці просочення також створюють ефективний відштовхуючий шар, зберігаючи при цьому дихаючі властивості шкіри.

Будь-яке взуття любить чистоту, але не кожну пару можна промити простою водою. Як розібратися в цих шампунях та пінках? Існують засоби тільки для гладкої шкіри, а є універсальні. Але принцип дії завжди один: засіб попередньо добре струшується і наноситься на взуття. Потрібно дати час проникнути в пори, а потім вже спеціальними м'якими серветками забираються забруднення.

Замшеві чобітки потребують особливого догляду. Мити їх у жодному разі не можна! Бруд очищається спеціальною щіточкою, а замість мила та води використовуйте піну. Очисник прибирає розводи, досить глибокі забруднення, жирні плями, надає взуттю відмінний зовнішній вигляд.

Шампуні, щітки, аерозолі – все стане в нагоді в господарстві. Доглядайте взуття правильно і тоді воно, можливо, не просто переживе весну, а й радуватиме око восени.

18-02-2023