Весна - це чудовий час. Починає оживати природа, прокидаються рослини, з'являються нові листочки та перші квіти. Рослини поступово виходять із стану осінньо-зимового спокою і наші з вами кімнатні зелені вихованці не є винятком.

Період спокою закінчується наприкінці лютого - на початку березня. В цей час якраз і потрібно розпочинати підготовку до весняно-літнього періоду, до весни.

Обрізання рослин
Насамперед ми прибираємо пагони, які витяглися і псують зовнішній вигляд рослини. Під час обрізки можна використовувати садові ножиці чи секатор. Вони обов'язково мають бути гострими та чистими. Ну, а верхівкові живці можна посадити і отримати в домашніх умовах дуже красиву рослину.

Підживлення
Підживлення у весняний період також дуже важливе для рослин. Починати підгодовувати рослини краще з азотних добрив – вони дадуть вашим зеленим вихованцям сили для інтенсивного росту та розвитку.

Правильний полив
Одним із головних аспектів при догляді за будь-якою рослиною є полив. Поливати необхідно в міру підсихання верхнього шару ґрунту, тому полив має бути якомога частішим і ряснішим. Але слід уникати як пересихання, так і перезволоження земляної грудки.

Пересадка рослин
Для підготовки рослини до весняно-літнього періоду є пересадка рослини. У деяких випадках можна просто посипати землею зверху на оголену кореневу систему. Іноді потрібна перевалка. Перевалювати краще в глиняні горщики, ніж у пластикові: коріння краще дихатиме і не буде застій води в горщику. Для пересадки необхідно брати горщик на 2-3 см у діаметрі більший. Важливо щоб на дні горщика був дренажний отвір для того, щоб не було застою вологи і як наслідок – загнивання кореневої системи.

Перед перевалкою та пересадкою обов'язково потрібно рясно полити рослину. З сухою земляною грудкою та сухою кореневою системою в жодному разі перевалювати не можна - ми можемо просто травмувати коріння.

Правильно підібрані та вчасно виконані агротехнічні заходи допоможуть не лише знизити стрес, а й покращити самопочуття рослин. 

15-02-2023