Змії - надзвичайно зручні домашні вихованці. Судіть самі: не гризуть меблі, не потребують прогулянок, не викликають алергії.

Але чому, спитайте ви, змії? Чому не завести кішку або собаку? При теперішньому ритмі життя у людей не вистачає часу на котів на собак, адже їх потрібно годувати і вигулювати. А зі зміями дуже зручно: погодували приблизно раз на місяць, прибрали раз на тиждень – і ніщо не напружує. Плюс – завжди є з ким поспілкуватися.

А змії не кусаються?

Звичайно, змія може вкусити якщо її роздратувати. Але якщо поводитися з нею обережно, то жодних проблем не виникає.

Яких змій краще заводити початківцям, а з якими краще не зв'язуватися?

Полоз – ось найкраща змія для новачків. Є ще королівські змії - вони теж компактного варіанту і у них яскраве, красиве забарвлення. Така змія вже більше не виросте, тому вона не потребуватиме великих тераріумів.

А яких змій не варто заводити?

Якщо ви знаєте і уявляєте до якого розміру виросте ваша змія, то, в принципі, можна завести хоч пітона. Але для цього потрібен величезний тераріум і годувати доведеться великою кількістю кроликів. Так що це зовсім не варіант для початківця, краще починати з більш маленького та простого змія.

Чи можна заводити змію якщо в сім'ї є діти?

Можна, але спочатку потрібно робити це тільки під наглядом дорослого. Потрібно контролювати щоб дитина вміла правильно брати змію в руки, не завдавши їй шкоди. Дитина має звикнути і зрозуміти, що це - жива істота. Якщо у вас є діти, потрібно щоб тераріум був під замком, або зробити так, щоб діти не могли самостійно дістатися до нього і ненавмисно випустити змію.

Чи здатні змії приручатися? Вони впізнають господаря?

Щодо приручення – тут навряд чи, але впізнати свого господаря вони можуть. Коли змію бере в руки чужа людина – вона поводиться по-своєму, а от в руках господаря змія заспокоюється. Це означає, що змія знає свого господаря.

Що потрібно знати людям, які вирішать завести змію?

Особливу увагу потрібно приділити харчуванню змії. Найкраще кормити новонародженими кроленятами, можна також маленькими мишками, можна невеликими щурами. Звичайно, не обов'язково це мають бути живі тварини, зараз часто годують заморозкою, тобто у вас вже є заморожений корм, ви його просто розморожуєте і якщо змія привчена їсти мертвих звірят, то вона спокійно це з'їдає. Це найоптимальніший варіант. Окрім того, що це зручно, потрібно знати, що живий корм може нашкодити змії: не кожна змія може відразу схопити жертву так, щоб та не змогла дістати змію зубами і вкусити, захищаючись. Тобто якщо ви все-таки вирішите годувати живим кормом, то цей процес потрібно контролювати, а не просто залишити "корм" у тераріумі і нехай змія сама розбирається.

Зверніть увагу на те, що потрібно створити комфортні умови для утримання такої тварини: обов'язково потрібен тераріум з підігрівом, потрібен поїльник, укриття для змії. Лише у такому разі можна розраховувати, що змія проживе у вас понад 10 років.
 

08-02-2023