Пікнік - чудова нагода відволіктися від щоденних турбот і поспілкуватися з близькими. Якщо у вас немає власної дачі - не засмучуйтесь: і в місті знайдеться чимало місць, пристосованих до організації пікніка. Головне - переконайтеся, що тут можна розводити багаття. Як із задоволенням провести час на природі та не завдати їй шкоди?

  Для великої пожежі достатньо лише одного сірника. Як вести себе в лісі так, щоб пікнік не закінчився стихійним лихом?

  Чи є в межах міста місця, в яких можна розводити багаття і в яких це не вважатиметься адміністративним правопорушенням? З точки зору пожежної безпеки такі місця справді існують: це спеціально відведені місця - альтанки або мангали. Але, як правило, у межах міста розводити багаття не можна, особливо у пожежонебезпечні періоди – це, як правило, травень місяць. Крім того, необхідно підготувати сам шашличний майданчик. Якщо це підстилка з листя, то її найкраще розгребти на якусь відстань, обмежити камінням чи обкласти цеглою, обкопати землею і вже в цьому місці розводити багаття.

  Вогонь – це джерело підвищеної небезпеки, за ним потрібен постійний нагляд. Його не можна залишати поза увагою.

  Співробітники МНС наполегливо рекомендують на такий пікнік брати з собою більше води, в жодному разі не залишати на землі скло і бути готовим до будь-якої несподіваної ситуації.

Які ще бувають небезпеки під час розведення багаття на відкритій місцевості?

  Ще однією небезпекою є вітер. Як правило, люди намагаються вибратися кудись до водойми, а біля водойми вітер має властивість з часом змінювати напрямок.

  І щоб літня розвага не перетворилася на лісову пожежу треба грамотно прибирати за собою мангал або вогонь, який ми розвели. Як це зробити? Найголовніше – вогонь потрібно надійно загасити. Найкраще – це закопати або дуже добре пролити водою. Але бувають ситуації, коли води немає – тоді багаття треба просто закидати землею.

  Дотримання цих нехитрих правил щодо пожежної безпеки допоможе зберегти ліс та майно інших караванерів. Не будьте безпечними, це ваше життя. Згідно зі статистикою, 9 із 10 пожеж викликані недбалістю. Банальний людський фактор, перетинаючи з необережністю, найчастіше призводить до страшних трагедій. Крім того, близько 75% дитячих травм у кемпінгах спричинені багаттями. Лісові пожежі, пошкодження майна або травми - цьому можна легко запобігти дотриманням цих нехитрих правил щодо пожежної безпеки.

Не будьте безпечними, це ваше життя!




25-01-2023