Чи знаєте ви, що гемоглобін виконує найважливіші функції в нашому організмі?

Його відхилення від норми викликає хронічні захворювання і порушення в стані здоров'я. А все тому, що гемоглобін забезпечує транспортування кисню до усіх органів, здійснення газообміну і дихання тканин Відновлений гемоглобін, в свою чергу, забирає вуглекислий газ, який з кров'ю переноситься в легені і виводиться з диханням.

  Загальний аналіз крові, в який входить визначення гемоглобіну - це обов'язковий первинний аналіз, який показує загальну кількість гемоглобіну та інші показники. Вимірювання проводяться на автоматичних гематологічних аналізаторах фахівцями лабораторій Ковельського МТМО 

 Норми гемоглобіну в крові знаходяться в безпосередній залежності від статевої приналежності і вікових характеристик. Значення у чоловіків вище, ніж у жінок. У новонароджених можливе фізіологічне підвищення показника.
  • Низький або високий показники гемоглобіну свідчать про певні патології.
  • Так, зниження значення спостерігається при анемії, а також при гіпергідратації і онкологічних процесах в організмі.
  • Високий гемоглобін спостерігається при зневодненні організму (опіки, неприборкана діарея і блювота, інтоксикація, лихоманка, перитоніт); при деяких захворюваннях дихальної, серцево-судинної системи, нирок.
  • Підвищений гемоглобін спостерігається й при фізіологічних причинах. Зокрема у пілотів, професійних спортсменів, жителів високогір'я. Також існує окрема група порушень при спадкових захворюваннях.

  Пам’ятайте: стійке відхилення гемоглобіну від норми в аналізі крові не можна ігнорувати Уважно ставтеся до свого самопочуття та вчасно звертайтеся до лікаря Бережіть себе та будьте здоровими

#КовельМТМО
 

30-07-2021