Установка світильника є не таким важким процесом, як може здатися на перший погляд. Якщо добре розібратися у теорії цього питання, то на практиці все вийде легко та швидко. Головне не забувати про правила безпеки та уважність під час виконання роботи. Особливості монтажу світильника залежать від його типу. Тому разом с фірмою e-master розглянемо варіанти установки освітлювального обладнання різних видів.


Настінні світильники

  Такий тип освітлення може використовуватися у приміщенні як основний, так і додатковий. У спальні їх зазвичай розміщують поруч з ліжком на невеликій висоті. Вони слугують для створення особливої атмосфери та читання. У ванній кімнаті та передпокої такі світильники вже є основними. У цьому випадку вони монтуються ближче до стелі і вмикаються за допомогою зовнішнього вимикача. Незалежно від дизайну, такі джерела світла, вони фіксуються на поверхні за допомогою 2-х чи 3-х дюбелів. Враховуючи тип конструкції, існує 2 варіанти установки пристрою.
У першому випадку, кріпильні отвори знаходяться на корпусі самого пристрою під кришкою розсіювачем. Останній потрібно зняти, світильники притиснути до місця монтажу таким чином, аби було легко завести проводи від нього і зробити розмітку. Далі створюються 2 чи 3 отвори за допомогою перфоратора і світильник закріплюється з використанням гвіздків. Потім залишається лише підключити проводи та вкрутити лампочку. Перевіривши роботу світильника, встановлюємо розсіювач.
 
  Якщо говорити про другий варіант підключення, то тут на стіні, де будуть підведені проводи, фіксується спеціальна рамка, яка є складовою частиною конструкції світильника. Вона створена таким чином, що є можливість легко її зняти відкрутивши два гвинти. Закріпивши рамку, приєднуються проводи, ставиться на місце корпус світильника, затягуються гвинти. Потім залишається вкрутити лампочку і перевірити справність конструкції.
 
Встановлення точкових світильників

  Точкові світильники мають доволі просту конструкцію: корпус з лицьовою поверхнею, патрон та дві лапки для фіксації. Додатково вони можуть мати шарніри для зміни напряму освітлення. Точкові світильники можна монтувати на будь-яких поверхнях: гіпсокартон, метал, полімер, дерево. Окрім стелі, вони можуть розміщатися у гарнітурі ванної, кухні.
 
  Головне у цьому випадку – наявність достатньої кількості вільного простору за панеллю, де буде виконуватися монтаж. Для таких світильників, в залежності від їх типу, знадобиться від 60 до 120 мм глибини. Саме на таку висоту варто опускати гіпсокартонну, натяжну чи рейкову стелю. Установка такого світильника доволі проста. Проводи проводять раніше, перед монтажем поверхні (наприклад, стелі), до заздалегідь визначених місць. Після встановлення поверхні у тих визначених місцях створюються отвори необхідного діаметру. Потім потрібно підключити проводи, а сам світильник встановити у отвір. Варто правильно ввести лапки-фіксатори, аби вони добре закріпили конструкцію. Далі залишається вкрутити лампочку і перевірити роботу світильника.
 
Споти

  Споти – один з різновидів світильників направленого освітлення. Саме слово spot перекладається як «пляма». В даному випадку, мається на увазі, пляма світла. Ключова особливість таких джерел освітлення – поворотна конструкція, яка дозволяє змінювати напрям світового потоку. Споти – це, в першу чергу, элементи дизайну приміщення. За допомогою них, можна підкреслити певні цікаві риси в інтер'єрі. Використання таких світильників, особливо кольорових, виглядає у приміщенні стильно та ефектно.
 
  Такі джерела освітлення бувають різних типів, і вони можуть кріпитися на будь-які поверхні. В їх підключенні немає жодних труднощів. Трьох-провідна система, провідник підключений напряму та фаза, яка проходить через вимикач. Нульовий захисний провідник слід приєднати до корпусу пристрою. При підключенні контролера, що не має шнура з вилкою, використовуються відповідно клеми N (робочий нуль), L (фаза) і PE (захисне занулення).

 

05-04-2020