Ще у XVI столітті було встановлено, що почерк людини відображає його характер і особливості особистості. Візьміть чистий аркуш паперу та напишіть кілька речень. Що бачите? Почерк рівний, розбірливий чи дрібний, вульгарний? Давайте разом аналізувати манеру письма.

Звичку писати дрібними літерами графологи вважають ознакою скрупульозності та педантичності, великими - честолюбства, розмашистий почерк, як передбачається, говорить про самовпевненість, а хитромудрий - про яскраво виражений творчий початок і деяку нарцисичність.

Зовні гарний почерк вказує на гармонійну особистість, недбалий - говорить про незібраність. Якщо манера письма дорослого нагадує почерк дитини - швидше за все ця людина довірлива і вразлива.

Зверніть увагу на величину літер: якщо висота літери більша за чотири міліметри - це великий почерк. Він говорить про імпульсивність і відкритий характер. Ті, хто пишуть великими літерами, легко йдуть на контакт з незнайомими людьми і заводять нових друзів. Така людина прагне бути лідером, іноді надмірно нав'язує іншим свою думку.

Якщо букви в словах не вище 3-4 міліметрів – почерк дрібний. Так пишуть стримані особи, які не звикли яскраво висловлювати свої емоції. Вони легко справляються з монотонною та відповідальною роботою, завжди посидючі та дисципліновані. Власники дрібного почерку часто недооцінюють себе і свої сили, вони довго не можуть прийняти важливе рішення.

Нахил літер дозволяє, по-перше, визначити писав текст правша чи шульга, по-друге - зрозуміти наскільки людина емоційна. Якщо нахил відсутній, то людина стримана на прояв почуттів і досить спокійно ставиться до будь-яких подій. Нахил вліво найчастіше трапляється у людей, які хочуть чимось виділитися, бути не як усі. Якщо нахил вправо дуже сильний, букви прямо лягають, то ця людина, мабуть, надто емоційна та імпульсивна.

А тепер поставте на аркуші паперу свій підпис. Звичайний і без прикрас вкаже на сміливість і впевненість у собі, з підкресленням - заповзятливість, з петельками - спостережливість, з обведенням - можливо, автор є інтровертам. А якщо в підписі багато завитків, ліній, штрихів і кругів - швидше за все людина прагне прикрасити свої переваги та досягнення.

Незважаючи на те, що графологію та вивчення письма застосовують навіть у криміналістиці стовідсотково наукових доказів зв'язку почерку та характеру немає, тому ми залишаємо за вами право вірити чи ні.

21-01-2023