Американська мисткиня та доцентка Школи архітектури в Принстонському університеті Ерін Беслер прочитає для українців онлайн лекцію “Створення додатків для творців архітектури”. На думку спікерки, сьогодні галузь потребує нових, цифрових майданчиків, де можна було б представляти власні роботи та ділитися досвідом. Захід відбудеться 26 січня в рамках курсу з урбаністики, який організовує STEM is FEM в рамках програми “Мріємо та діємо”.

У 2019 році Ерін Беслер отримала стипендію митців США в галузі архітектури та дизайну. А її роботи виставлялись на міжнародних майданчиках — зокрема були частиною виставки Now, There на бієнале в Шеньчжені та Гонконгу. Лекторка є співзасновницею студії Besler & Sons, яка займається проєктуванням будівель, організацією виставок та створенням інтер’єрів. Її роботи публікували такі видання, як The New York Times T Magazine, Dezeen, Architect Magazine тощо. А ще команда студії розробляє програми в сфері архітектури. Один з вражаючих прикладів її роботи — StudFindr, де можна створити ескіз кімнати на основі лише декількох намальованих на екрані ліній.

Ерін наголошує, що архітектура не обмежується кресленнями та будівництвом. Саме тому Besler & Sons приділяє багато уваги створенню комфортного цифрового простору, де професіонали та аматори могли б виражати себе.

На лекції Ерін Беслер розкаже про розробку зручних інтерактивних застосунків, в яких митці можуть ділитися власними роботами, обмінюватися знаннями та спілкуватися зі своєю аудиторією. Захід відбудеться 26 січня о 18:00. Реєстрація на нього обов’язкова та  доступна за посиланням.

Онлайн-курс з урбаністики реалізовує освітній проєкт STEM is FEM за підтримки програми “Мріємо та діємо”. Протягом чотирьох місяців 50 дівчат вивчають основи містобудування та архітектури, аби використати здобуті знання для розробки проєктів повоєнної відбудови України. Також проводяться відкриті лекції, до яких можуть долучитися всі охочі. 

“За перші три місяці проєкту відбулось вже п’ять публічних заходів. Український урбаніст Олександр Шевченко пояснював, чому деякі руйнування важливо залишати як пам’ять про воєнні дії. Архітектор з Цюриха Хан ван де Ветерінг розказував про “нову урбаністику”, а французька мисткиня Оділь Дек ділилась лайфхаками з переосмислення міського простору. Одна зі 100 найвпливовіших урбаністів світу Еллен Данхем-Джонс провела лекцію про швидку та бюджетну повоєнну відбудову, а німкеня Анна Герінгер — про те, як відновлювати міста екологічно”, — зазначає ініціатор STEM is FEM та засновник Roosh Сергій Токарєв.

В кінці курсу учасниці розроблять власні містобудівні проєкти для зруйнованих українських міст та селищ. Згодом найкращі роботи матимуть шанс на реалізацію.

Освітній курс з урбаністики втілюється в межах програми “Мріємо та діємо”, яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.
 

17-01-2023