Пост-радянська торгівля не відрізнялася а ні ввічливістю, а ні акуратністю. Здавалося, разом із ринковою економікою все мало б змінитися. Але ж ні! Деякі магазини досі нагадують базар: на етикетці одна ціна, а на касі – інша. Як не стати жертвою несумлінних продавців?

Вас часто дурили в магазинах? Ось наприклад, ви вибрали продукти, прицінилися, вирушили на касу і тут з'ясовується, що деякі покупки коштуватимуть вам дорожче. Зазвичай продавці в цьому випадку виправдовуються тим, що просто не встигли роздрукувати та поставити новий цінник на продукцію. Але чи це законно?

Продавець зобов'язаний продавати товар за ціною, що вказана на ціннику. Його твердження, що він, нібито, забув поміняти цінник ніякої юридичної сили немає. Значить, споживач має повне право вимагати продати за тією ціною, що вказана на ціннику. Якщо отримує відмову – то таку ситуацію можна фіксувати.

Фахівці запевняють: іноді досить просто послатися на закон і вже касири повертають вам різницю. А якщо ваше прохання повернути скромно нажиті гроші не увінчалося успіхом? Що ж, тоді дійте! Фіксувати те, що трапилося, потрібно по всіх правилам: сфотографувати цінник, сфотографувати товарний чек, який отримав споживач та в електронному вигляді написати звернення на адресу відділу захисту прав споживачів, у тому числі прикріпити ці два файли з фотографіями для того, щоб вони мали підстави для перевірки. Якщо таке порушення буде доведено, то юридична особа притягується до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за обман споживачів щодо вартості товару. І такий штраф на сьогодні досить високий.

Однак скоро такі проблеми можуть залишитися для покупців у минулому. У торгівлю надходять сучасні технології. Щоб позбавитися цих проблем великі мережі переходять на електронні цінники - це позбавить покупці небажаних проблем. Такі цінники змінюються моментально: варто лише ввести в систему дані про зміну вартості товару – і на екранах моніторів з'являється нова ціна.

Нерідко охорона магазину намагається зупинити споживача, який намагається відстояти свої права. І це також порушення правил торгівлі. Пам'ятайте: магазин зобов'язаний продати вам товар по вартості вказаної на ціннику. Закон на вашому боці!

13-11-2022