Напередодні вересня кураторка школи Супергероїв, телеведуча «1+1» Наталія Мосейчук та засновниця школи Євгенія Смірнова вперше за час карантину відкрили новий освітній простір Школи Супергероїв у відділені онкогематології Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні і вже уроки ідуть повним ходом.Наразі тут зможуть навчатися діти, які вимушені тривалий час знаходитися поза звичайним життям – через лікування серйозних захворювань в умовах стаціонару. Уроки будуть проходить у трьох форматах: індивідуальні заняття для дітей, групові – у класах та бінарні, які за спільною тематикою готують вчителі кількох предметів.
Просто з Києва Євгенія Смірнова та Наталія Мосейчук вели пряму трансляцію онлайн відкриття.
За словами кураторки школи, ця п'ята Школа стала дійсно особливою: «Дякую — це те слово, яке сьогодні об'єднує і Київ, і Херсон, всю нашу команду, яка зробила неможливе можливим. Під час пандемії, коли все завмерло, коли повний нокдаун у всіх країнах, у нас відкривається школа. Ми запустили п'ятий освітній простір Школи Супергероїв з правильними цінностями, з великою душею, для дітей. Вчителів утримує держава, тому, що є державна субвенція і зарплати вчителям ідуть з держбюджету. А школа запущена стараннями облради, стараннями бізнесу, небайдужих людей».
Через карантинні обмеження у зв'язку з пандемією COVID-19 відкриття школи стало викликом, говорить Євгенія Смірнова, засновниця мережі шкіл: «Коли почалася пандемія, в мене з'явився страх – як далі реалізовувати масштабний всеукраїнський проєкт? Діти лишилися сам на сам зі своїм болем, так буває, що стіни лікарні стають для них тимчасовою домівкою на місяць чи рік. Але нам пощастило, що ми маємо ефективну команду та надійних партнерів. Школа у Херсоні це п'ята Школа Супергероїв в Україні».
Ініціативу відкриття школи при лікарні підхопив в Херсоні цілий колектив фантастичних людей на чолі з головою Херсонської обласної державної адміністрації Юрієм Гусєвим, директоркою Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні Інною Холодня, заступницею голови обласної ради Олександрою Рукавішніковою.
Інна Холодняк, очільниця Херсонської обласної дитячої лікарні, зазначила: «Для мене головним є відновлення та збереження здоров'я наших маленьких пацієнтів. І коли з'явилась можливість організувати навчальний процес, я, звісно, погодилась, адже перш за все це нові позитивні емоції, які діти переживають з вчителями, не медичним персоналом. Вони дають їм наснагу боротися і це допомагає в одужанні».
Вчителі проходять спеціальний онлайн курс для лікарняних вчителів EdEra - Як навчати супергероїв? та знають як надавати медичну допомогу, враховуючи психологічні особливості учнів та їхню інтенсивність лікування.
В новому класі перший урок провів вчитель інформатики Максим Бистрянцев «Школи гуманітарної праці» міста Херсон. Цей заклад пропагує комплексний розвиток особистості. А це значить, що цим маленьким пацієнтам пощастило – уроки будуть виходити за рамки звичних та нудних але з дотриманням всіх заходів безпеки порад медиків та епідеміологів у зв'язку з карантинними обмеженнями. Дотримуйтесь рекомендацій МОЗ та МОН.
Школа Супергероїв – це забезпечення права на освіту для дітей, які перебувають в медичних закладах і випадають із процесу навчання. Такі школи успішно працюють в Києві  в НДСЛ «Охматдит» та дві на Житомирщині завдяки співпраці громадського сектора, місцевої влади та соціально активного бізнесу.
З цього року при підтримці МОН та ВР освіта для маленьких пацієнтів захищена законом, внесені зміни в законопроєкт «Про повну загальну середню освіту» – навчання при лікарнях.

Сюжет ТСН про відкриття Школи Супергероїв в Херсоні: https://www.youtube.com/watch?v=KYIimlD4UMQ&t=16s