Ціновий графік криптовалюти – одне з основних джерел інформації, яку трейдери використовують для контролю ситуації на ринку. Графічні зображення дають можливість відстежити зміну ціни конкретного активу за обраний проміжок часу (таймфрейм). Незалежно від типу графіку криптовалют, він обов’язково передбачає дві осі: вертикальна – показує вартість цифрової монети, а горизонтальна – часовий проміжок.

3 найпопулярніші графіки для контролю ринкової капіталізації

Біржі пропонують різноманітні графіки для відстежування цінової активності, проте серед них можна виділити 3 основні типи графічних зображень, які зручно використовувати під час аналітичної роботи:

  • Лінійний графік.

Він зображує лінію, яка з'єднує цінові точки на різних часових проміжках. Використовується для моніторингу основних трендів та загальної тенденції крипторинку. Підходить та широко використовується для аналізу загальної динаміки цін на міжнародних біржах криптовалюти.

  • Свічковий.

Використовує «свічки» для відображення цін відкриття та закриття позиції, максимальної та мінімальної вартості на певний період. Свічка – це характерні стовпчики, які можуть мати відповідний колір: зелений – вартість зростає, червоний – падає. Кожна свічка має тінь та тіло. Такий графік надає більше інформації про ринкову капіталізацію криптовалют та динаміку, і використовується для визначення потенційних резервних точок.

  • Баровий графік.

Використовує вертикальні лінії (бари), щоб представити ціни відкриття, закриття, максимальну та мінімальну вартість на певний період. Хоч і по особливостям він схожий на свічковий графік, але представлення інформації про капіталізацію криптовалют може бути іншим, іноді зручнішим для деяких трейдерів.

Додаткові графічні рішення для детальної аналітики тренду

Класичні графіки – це зручно та функціонально, але окрім цього для отримання повноти картини можуть використовуватися і інші підходи:

  • Точковий та фігурний графік. Вони ігнорують часові таймфрейми, проте і фокусуються на зміні ціни під час крипто-торгівлі. Точковий графік використовує точки, а фігурний графік – геометричні фігури. Застосовуються для виявлення чітких трендів та фільтрації шуму для прийняття зважених рішень про придбання чи продаж криптовалют.
  • Обсяговий графік. Демонструє обсяг торгів в конкретний період без відображення ціни. Використовується для аналізу обсягів торгів та виявлення змін, які були викликані вартісними коливаннями.
  • Heikin-Ashi. Графік, який використовується для зменшення шуму та відображає середню ціну за період, а також напрямлені свічки (без тіней). Допомагає виявляти тренди та зменшує вплив короткострокової волатильності.

Кожен з цих типів графіків має свої переваги та недоліки, і вибір залежить від особистих уподобань та стратегії торгівлі. Багато трейдерів використовує комбінацію цих графіків для отримання більш повного розуміння ринку.

 


06-02-2024