Незважаючи на вторгнення Росії в Україну, компанія Compass Plus Technologies зі штаб-квартирою у Великій Британії, а також кілька компаній продовжували співпрацювати з російською платіжною системою «Мир», якою керує російське акціонерне товариство «Національна система платіжних карток» (НСПК), йдеться у матеріалі американського видання MarketWatch, з посиланням на Раду економічної безпеки України. Банк Росії створив НСПК у 2014 році після міжнародних санкцій, введених проти Росії після початку війни в Україні.

Минулого року, НСПК оголосила про інтеграцію своєї платформи транспортної обробки з технологією TranzWare від компанії Compass Plus Technologies зі штаб-квартирою у Великобританії. Проєкт розроблений для того, щоб задовольнити потреби користувачів платіжних карток «Мир». Згідно з прес-релізом, інтеграція платформ дозволяє банкам-еквайрам спростити процес оплати громадського транспорту за допомогою банківських платіжних технологій і вийти на ринок оплати проїзду в будь-якому місті і регіоні Росії.

У 2017 році «Compass Plus» також брав участь у пілотному проєкті з підключення платіжної системи «Мир» до мобільного сервісу Samsung Pay.
Раніше на сайті Compass Plus було зазначено, що процесингові центри компанії сертифіковані компанією «Мир». Але тепер російська платіжна система більше не значиться серед мереж, для яких сертифіковані процесингові центри.

Згідно з експертизою Ради економічної безпеки України, система «Мир» життєво важлива для Росії.

«Важливість незалежної російської платіжної системи стає ще більш помітною, враховуючи те, що міжнародні платіжні системи — Visa, Mastercard більше не доступні [в Росії]», — сказав представник РЕБ.

За даними РЕБ, компанія Compass Plus має російське коріння. Зокрема, керують компанією росіяни: Юрій Колякін та Ольга Дьоміна. Згідно з даними YouControl, Колякін та Дьоміна володіють кожний від 25 до 50% британської компанії COMPASS PLUS (GREAT BRITAIN) LIMITED (Ноттінгем, Англія), якій належать усі дочірні групи. Загалом із 184 співробітників Compass Plus на Linkedin 122 працюють в Росії (у Магнітогорську та Челябінську). Таким чином, російська компанія з офісом у Великій Британії працює на російську платіжну систему «Мир».

РЕБ приділяє пильну увагу відносинам Росії з фінтех-сектором. «Компанії B2B-сектору зазвичай не в центрі уваги», — сказав представник РЕБ.
За даними Міністерства фінансів США, діяльність NSPK не заблоковано відповідно до Положення про санкції проти шкідливої іноземної діяльності Росії (RuHSR). Однак Мінфін попереджає, що «НСПК і Національна платіжна система «Мир» обробляють транзакції для визначених російських банків і можуть використовуватися для обробки транзакцій тих осіб, які потрапили під санкції, або діяльності, яка підпадає під заборону в рамках RuHSR ».

Іншими словами, фінансові установи, які співпрацюють з NSPK, ризикують підтримати спроби Росії уникнути санкцій США.
25-11-2022