“Жінкам так часто кажуть, що вони не можуть піднятися вище як професіоналки, що інколи вони навіть не намагаються. Гендерні упередження є вкоріненими у нашому суспільному мисленні — і це необхідно змінювати”, — на цьому наголосила подкаст-інноваторка та володарка Золотих канських левів Еріка Фьорст під час вебінару “Тобі потрібен власний подкаст: чому і з чого почати”. Онлайн-захід організував проєкт STEM is FEM. Спікерка підкреслила, що її місія — зробити так, щоб суспільство бачило жінок, які мають власну думку і вільно її доносять.

Під час виступу Еріка Фьорст поділилась, що використовує подкаст як інструмент нетворкінгу: аби показати свій професіоналізм та налагодити зв’язок з експертами різних сфер.

“Порада, яку б я хотіла почути раніше — це працювати над нетворкінгом як інструментом кар’єрного розвитку. Я працювала в багатьох компаніях, де всю роботу виконували жінки, а чоловіки отримували підвищення — бо мали друзів. Нетворкінг дуже важливий, адже стосунки з іншими мають такий самий вплив на розвиток вашої кар’єри, як і професійні навички” — зауважила Еріка.

Вона розказала, що коли закликає жінок створити подкаст, часто чує одні й ті ж самі перестороги — зокрема, що цей процес вимагатиме багато часу та грошей. Однак, зазначає лекторка, це не завжди так.

Наприклад, коли сама Еріка починала записувати подкаст, робота над одним епізодом займала близько шести годин — зараз, набувши досвіду, кріейторка витрачає на всі процеси 90 хвилин. Спікерка також підкреслила: аби створювати власне шоу, не потрібні дорогі складні платформи. Початківцям достатньо таких програм з безкоштовними планами, як Zoom, Descript та Canva.

До онлайн-заходу долучились дівчата з 11 країн. Після лекційної частини вони отримали можливість поставити спікерці питання — зокрема, слухачок цікавило, як боротись з плагіатом у подкастах та які інструменти можна використовувати для запису і монтажу.

STEM is FEM – перша STEM-екосистема в Україні, яка обʼєднує організації, людей та ідеї, що взаємодіють для популяризації освіти та карʼєри в галузях науки, технології, інженерії та математики. У 2023 році Міністерство закордонних справ України нагородило проєкт званням “Почесний амбасадор України в сфері науково-освітньої дипломатії”. STEM is FEM був ініційований українським ІТ-підприємцем та співзасновником інвестиційної групи Roosh Сергієм Токарєвим.




12-03-2024