Спортсмени-учасники Збірної України з ракетомодельного спорту вибороли 1 золоту, 2 срібні та 3 бронзові медалі на етапі Кубка світу The 1st Grand Prix Arhitas у Хорватії. Змагання тривали з 1 по 3 вересня. Попри те, що Хорватія вперше приймала етап Кубка світу, змагання стали численними – у них взяли участь понад 70 спортсменів з 9 країн.

Високий результат у Хорватії продовжив серію переможних виступів українських спортсменів-ракетомоделістів: у липні Збірна України привезла з Чемпіонату світу у США 14 медалей, 6 з яких золоті. Загалом, ці змагання стали вже 10 етапом Кубка світу в 2023 році. 

Цього разу Україну на змаганнях представили 11 спортсменів, які вийшли на подіум у 4-х з 5 класів змагань.

Як і на попередніх етапах Кубків світу, наші спортсмени продемонстрували високі результати маючи обмаль льотної підготовки: тренування у реальних умовах відбувались лише у переддень змагань, оскільки в Україні діють обмеження на запуски у небо навіть спортивних моделей. Однак, технічна майстерність та якісні, напрацьовані моделі, розроблені спортсменами власноруч, дозволили вибороти омріяні медалі.

“Від змагань залишилися гарні враження, адже нам вдалося продемонструвати усі навички української збірної на міжнародних змаганнях. Вдалі виступи та призові місця у 4 з 5 класів підтвердили, що  наші спортсмени показали високий рівень підготовки”, – ділиться враженнями призер змагань у класі моделей ракет на реалістичність польотів (S7) серед юніорів Дубровний Михайло. 

Наступний етап Кубка світу, в якому братиме участь команда українських спортсменів, відбудеться у Чехії, 23-24 вересня 2023 року. Крім змагань у Чехії, українці також виступатимуть на етапі Кубка світу у Словенії, який стане підсумковим у 2023 році. 

“Залишилося 2 етапи Кубка світу, після чого за підсумками змагань у цьому році, будуть визначені спортсмени-переможці Кубка світу з ракетомодельного спорту. Ми маємо всі шанси розраховувати, що українські спортсмени увійдуть до числа переможців. Попереду Чехія та Словенія, де ми безсумнівно боротимемося за перемогу та підтвердимо високі результати попередніх етапів змагань”, – розповів Денис Хміль, генеральний секретар Федерації ракетомодельного спорту України. 

Загалом у змаганнях українські спортсмени мають такі результати: 

У класі S4A (моделі із прискорювачем на тривалість польоту): 
3 місце Труш Сергій (Ніжин)

У класі S8P (моделі ракетних планерів на тривалість польоту і точність посадки):
2 місце Волканов Ігор (Дніпро, Президент Федерації ракетомодельного спорту в Україні) 
3 місце Радченко Олександр (Ніжин)

У класі S7 (моделі-копії ракет на реалістичність польоту): 
3 місце Труш Сергій (Ніжин)

У класі S7 серед юніорів:
1 місце Кирієнко Іван (Ніжин)
2 місце Дубровний Михайло (Дніпро)

Контакти:

Дар’я Новікова
PR-Specialist
+380 97 451 11 50
darya.novikova@noosphere.com
 
Довідково
Ракетомодельний спорт – технічний вид спорту, в якому учасники змагаються у конструюванні, виготовленні, організації запуску та пілотуванні (для радіокерованих ракетопланів) моделей ракет. Цей вид спорту доступний практично всім віковим групам. На міжнародному рівні ракетомодельний спорт керується Комісією Міжнародної авіаційної федерації (FAI) з авіамодельного спорту (CIAM). В Україні розвиток цього виду спорту відбувається за сприяння Федерації ракетомодельного спорту України та ГО «Асоціація Ноосфера», зокрема, її засновника – д.е.н., міжнародного підприємця Макса Полякова. Спільно з ГО «Асоціація Ноосфера», Федерація успішно провела: Чемпіонат Європи з ракетомодельного спорту 2015, Чемпіонат Світу з ракетомодельного спорту 2016. Під егідою Федерації щороку відбувається Ukraine Rocketry Challenge, етап Кубка світу FAI «Кубок ім. М.К. Янгеля», Чемпіонат України, Кубок України та інші змагання та показові виступи.
Федерація ракетомодельного спорту України – Всеукраїнська громадська організація. Її основною метою і напрямом діяльності є сприяння популяризації та розвитку ракетомодельного спорту в Україні, підвищення ролі цього технічного виду спорту у всебічному і гармонійному розвитку особистості та формуванні здорового способу життя; організація та проведення змагань з ракетомодельного спорту, конкурсів, показових виступів, фестивалів, спортивних свят та інших заходів.
«Асоціація Ноосфера» – це громадська організація, що популяризує науку та сучасні технології серед молоді та створює сприятливі умови для розвитку інноваційного бізнес-середовища в Україні. Щорічно Noosphere реалізує понад 40 ініціатив, що об’єднують науковців, інноваторів, підприємців, експертів, ентузіастів різних галузей у пасіонарне ком’юніті, де кожен може втілити власні ідеї та інноваційні проєкти у життя.
Макс Поляков (Max Polyakov, Поляков Максим Валерійович) – співзасновник ГО «Асоціація Ноосфера», засновник інвестиційного фонду Noosphere Ventures, міжнародний підприємець у галузях космічних та IT технологій, інженерії. Меценат. Доктор економічних наук. Власник 10+ патентів. Послідовник ідей Володимира Вернадського, візіонер космічного майбутнього України.


11-09-2023