Від Київської Русі і до кіборгів-захисників Донецького аеропорту


   У Києві у рамках патріотичного музейного проекту «Історія становлення української нації»  вперше представлять унікальні експозиції для киян та гостей міста  про історію України, її видатних героїв та події, про які має знати кожен українець від часів Київської Русі і до славетних кіборгів-захисників Донецького аеропорту.

Як розповів ініціатор створення проекту, бізнесмен та громадський діяч Валерій Галан, таким чином засновники проекту мають намір популяризувати історію України серед підлітків та молоді.

«Ми прагнули зробити так, щоб важку історію  України було цікаво вчити і показали ті її моменти, які захоплюють найбільше. Я впевнений, що молоді хлопці і дівчата, їхні батьки, які відвідають нашу експозицію, відкриють для себе багато нового в історії, адже вони фактично отримали можливість буквально доторкнутися до визначних Героїв України у різні часи, відчути атмосферу і краще зрозуміти події сивої давнини і сьогодення», – каже Галан.

За його словами, у  важкий для країни час потрібно піднімати патріотичний дух населення. Працювати над самоусвідомленням людей про приналежність саме до Великої нації.

«Метою даного проекту є популяризація України, всього українського і Великих українців. Я переконаний, що знання історії є запорукою міцної, сильної нації. Знаючи власну історію, ми укріплюємо свою національну ідентичність і жоден ворог  більше не посміє перекрутити важливі події так, як йому заманеться», - підсумував Галан.

Завдання даного проекту, за словами Миколи Томенка - українського політика та громадського діяча – привернути увагу українців до важливих подій від часів створення Київської Русі і до сьогодення. Особливе місце відводиться популяризації українських бійців АТО, незламних кіборгів, захисників.  Вшанування українських Героїв нинішньої гібридної війни, яку Росія веде проти України.

«Сьогодні дуже важливо, щоб українці розуміли хто і якою ціною захищає наше з вами мирне життя, щодня зупиняючи ворога. Цих людей потрібно знати, знати їхні подвиги, їхній вклад у історію Незалежності нашої країни», - повідомив Томенко.

У свою чергу, громадський діяч, директор БФ "Фундація Розвитку", керівник проекту Оксана Федоренко переконана, що проекти такого формату зараз мають бути першочерговими, оскільки багато років поспіль українська нація фактично була розділена, мова, історія та культура України штучно переносились на другий план.

«Сьогодні нам потрібні такі проекти. Наше завдання - виховувати патріотичну молодь. Тобто людей, які добре орієнтуються в історії, традиціях, культурі України. Ми маємо нести у світ власну ідентичність, викристалізовуватись, як молода нація, у якої все попереду. Тому дуже важливо виносити на перший план саме питання нашого походження, наших Героїв, видатних постатей. Цей проект  - лише початок, у нас багато задумів і ми будемо рухатись вперед», - каже Федоренко.

Нагадаємо, киянам та гостям міста презентують унікальний музейний проект «Історія становлення української нації», де вперше покажуть хоробрість захисників-«кіборгів»  Донецього аеропорту.

 Відбудеться захід у четвер, 9 листопада 2017 року, о 18.00 годині за адресою: м. Київ, ArtHall D12, вул. Десятинна, 12. (так званий град Володимира, на Старокиївській горі).

Полезно знать

В мире