Кубок України з веслування на байдарках і каное

Днями у Дніпропетровську завершився Кубок України з веслування на байдарках і каное пам’яті олімпійської чемпіонки  Юлії Рябчинської (03-07.05.2016 р.).

Досить вдало розпочали сезон 2016 року ковельські веслувальники. Деякі учасники повернулися з нагородами, а деякі з гірким досвідом та роздумами про поліпшення результатів у майбутньому.
У загальному заліку команда Волинської області посіла 10 місце з 22 областей, що представляли своїх учасників.
В перший день Кубку були визначені переможці в десяти видах програми – серед юніорів та дорослих. Але найбільш цікавою була не боротьба за нагороди, а змагання в категоріях, де Україна вже має ліцензію на олімпійські ігри – каное-одиночці та каное-двійці на дистанції 1000 метрів. Змагання першого дня проходили при сильному зустрічному правому повітрі, що, звісно, позначилося на результатах спортсменів.
   У виді програми каное-двійка на дистанції 1000 метрів, за місце в олімпійській збірній відбулася боротьба між ковельським екіпажем в складі Юрій Вандюк - Андрій Рибачок (на фото в центрі) та екіпажем Дмитро Янчук-Тарас Міщук (4 вода). Щоб оголосити переможців, суддям довелося «зазирати» у фотофініш,  але нажаль програвши супернику 0,21 секунду  Юрій Вандюк та Андрій Рибачок стали срібними призерами Кубок України. Обидва екіпажі продовжать боротьбу  на етапах Кубка світу за жадану путівку в Ріо.
Крім того в програмі каное-двійка взяли участь показавши достойну боротьбу екіпаж Свиридюк Віктор – Троцюк Володимир (5 місце) та молодий екіпаж Богдан Чабан разом з одеситом Бориславом Бизу (на фото) (4 місце), які в подальшій боротьбі вибороли срібні нагороди Кубку України на дистанції 500м та золото на дистанції 200 м. (чоловіки), давши фору досвідченим каноїстам.

В каное-одиночці на 1000 м. Волинь представляли Яцюк Микола (6 місце) та  Володимир Троцюк (8 місце).
Наймолодший ковельський екіпаж Олександр Гушинець – Павло Семенюк (на фото зліва) виступаючи по юніорах двічі став срібними призерами Кубку України на дистанції 500 м. каное-двійка та у складі каное- четвірки на дистанції 1000 м. з Олександром Яцюком та представником Хмельницької обл. Козловим Богданом. Не підкорилась їм лише дистанція 1000 м. де вони посіли 5 місце з 10 екіпажів-фіналістів.
Яцюк Олександр двічі ставав фіналістом змагань та виборов двічі п’яте місце серед найсильніших юніорів на дистанції  500 м. та 1000 м.
Наряду з молодими спортсменами виступав і досвідчений каноїст В’ячеслав Цехош, який в запеклій боротьбі за олімпійську ліцензію на дистанції 200 м. каное-одиночка посів 9 місце серед 33 учасників. На цій же дистанції свої сили спробували  Чабан Богдан (12 місце) та Микола Яцюк (21 м.).
Яцюк Микола також був сьомим на дистанції 5000 м. (чол.), а його колега Віктор Свиридюк фінішував п’ятим на цій же дистанції та у складі каное-четвірки став переможцем Кубку на дистанції 1000 м.(чол).
Вихованець ковельського веслування Остапчук Назар разом з Богданом Козловим (Хмельн. обл.) виборов золото Кубку України на дистанції 200 м. серед юніорів.
Семенюк Сергій у складі каное-четвірки став срібним призером Кубку серед чоловіків на дистанції 1000 м.

Вітаємо  всіх спортсменів та тренерів з початком змагального сезону і бажаємо спортивної удачі, наснаги у здійсненні поставлених цілей та планів.
Дякуємо за підготовку спортсменів Заслуженим тренерам ОСДЮСШОР «Олімп» Федору Семенюку, Василю Прохоруку  та тренерам відділення веслування на байдарках і каное  КЗ КДЮСШ ім. Є. Кондратовича Ларисі Гурській, Світлані Проніній, Володимиру Троцюку.