Упродовж серпня-вересня 2018 року КУ Інститут міста реалізовувала дослідження у рамках проекту «Створення мережі НУО, що працюють у сфері децентралізації у Західній Україні». 
 
  “Переважно, у соціологічних та аналітичних звітах можна дізнатися думку населення про рівень довіри до громадських об’єднань або бажання співпраці з ними. Цей проект є надважливим через те, що дозволив вийти за межі Львова, дослідити рівень активізму у 7 областях та побачити
запальний імпульс громадськості у Західному регіоні України. Мета наших досліджень полягала у виявленні: ким є громадський активіст, про що він думає та чого прагне досягнути; з ким хоче співпрацювати та з якими проблемами зіштвохується у своїй повсякденній діяльності. Відповідно
до результатів досліджень, ми зрозуміли, що громадські об’єднання є особливими каталізаторами» суспільних змін, а громадські активіст_ка живуть за принципом “Діяти, а не нарікати. Працювати, а не мріяти”, - коментує соціологиня КУ Інститут міста, соціологиня проекту Створення мережі НУО, що працюють у сфері децентралізації у Західній Україні, Тетяна Приходько.
 
Мета дослідження:
 
Виявити особливості діяльності, співпраці та взаємодії активістів громадських об’єднань з органами місцевого самоврядування.
 
Вибіркова сукупність:
 
170 осіб (метод: on-line опитування) та 92 особи (метод фокус-групові дослідження) із Львівської, Рівненської, Волинської, Чернівецької, Тернопільської, Закарпатської та Івано-Франківської областей.
 
Цікаві дані з дослідження:
 
1. Майже кожен другий (49%) активіст знає про випадки, коли влада використовувала громадських активістів для досягнення власних цілей. З них 60% – чоловіки та 37% – жінки.
2. 82% вважає, що у їхній громаді наявний низький рівень участі мешканців у діяльності громадських об’єднань.
3. Майже чверть громадських об’єднань (23%) допомагає учасникам АТО.
4. Crowdfunding як виді фінансування характерний для 24% громадських об’єднань у Західній Україні.
5. 59% активістів співпрацюють з органами місцевого самоврядування з їхніх населених пунктів.
 
  Водночас 19% активістів співпрацює з органами місцевого самоврядування з інших населених пунктів. Деталі можна прочитати ТУТ або завантажуйте звіт за результатами дослідження, і дізнавайтеся найактуальнішу інформацію про громадсьх активістів Західного регіону України.
 
  Проект «Створення мережі НУО, що працюють у сфері децентралізації у Західній Україні» покликаний дослідити та зміцнити мережу громадських об’єднань Західної України, налагодити співпрацю з органами місцевого самоврядування для сприяння процесу децентралізації. Проект виконано КУ Інститут міста за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.