Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зустрівся з Надзвичайною і Повноважною Послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Меліндою Сіммонс. Сторони обговорили перспективи розвитку та поглиблення стратегічних відносин між Україною та Великою Британією в економічній та гуманітарній сферах.

Учасники зустрічі приділили особливу увагу процесу реформування вугільної галузі України та концепції, яка стане основою для Національної програми трансформації вугільних територій до 2030 року, що зараз розробляється Мінрегіоном спільно з іншими міністерствами.

«Для українського уряду поступова та поетапна трансформація вугільних регіонів є пріоритетним напрямом роботи. Враховуючи, що Велика Британія вже пройшла цей шлях, а ми тільки на його початку. Британський досвід дасть нам змогу подивитися з нових ракурсів на те, як перетворити збиткову галузь на ефективну, компактну систему і принести економічний розвиток у ці регіони», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Сторони також обговорили створення у майбутньому мультидонорського Офісу регіонального розвитку. Він має забезпечити експертну, комунікаційну та інституційну підтримку міністерства у регіональній політиці.

Надзвичайна і Повноважна Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Мелінда Сіммонс, своєю чергою, підкреслила готовність Британії поділитися своїм досвідом в перепрофілюванні вуглевидобувних регіонів.

«Велика Британія радо поділитися своїм досвідом у цьому питанні, особливо враховуючи величезний вплив таких процесів на життя людей на територіях, де видобувають вугілля», – додала Посол Мелінда Сіммонс.

Обговорюючи питання місцевого розвитку в Україні, британська Посол зазначила важливість гендерної рівності та забезпечення ширшої участі жінок у політиці на місцевому рівні.

Міністр Олексій Чернишов подякував британській стороні за підтримку України на шляху до євроінтеграції, плідну багаторічну співпрацю та непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності нашої держави. Сторони приділили особливу увагу економічному розвитку наших країн, регіональній політиці та обміну досвідом у процесі трансформації українських вугільних регіонів.

На завершення учасники зустрічі також обговорили світову боротьбу з пандемією коронавірусу COVID-19, зокрема планування вакцинації громадян та кроки Великої Британії та України, які упереджують поширення захворюваності.

08-12-2020