Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком українців (ст. 65 Конституції та ч. 1 ст. 1 Закону  України «Про військовий обов'язок і військову службу»).


 
Двічі на рік у всіх областях України проводиться набір на строкову військову службу, в рамках якого підлягають призову тисячі українців.
 
Військовий обов'язок встановлюється з метою підготовки громадян України до захисту своєї держави, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Складовою частиною військового обов'язку є строкова служба в армії.
 
ХТО ПІДЛЯГАЄ ПРИЗОВУ ДО АРМІЇ В 2018 РОЦІ?
 
Призовний вік в Україні у 2018 році встановлено 20 – 27 років. Таким чином, юнаки цієї вікової категорії, визнані придатними за станом здоров’я і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов'язані пройти службу в рядах Збройних Сил України. Нагадаємо, що раніше призову в армію підлягали юнаки віком від 18 років. Разом з тим, незважаючи на підвищення віку призовників-строковиків, молоді люди 18 – 19 років можуть пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом).
 
ЯКИЙ ТЕРМІН СЛУЖБИ В УКРАЇНСЬКІЙ АРМІЇ?
 
Згідно ст. 23 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» термін служби в армії становить:
 
18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти; 
 
12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.
 
ЯКІ ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ ПРИЗОВУ НА СТРОКОВУ СЛУЖБУ В 2018 РОЦІ?
 
Як і раніше, в 2018 році в Україні заплановано дві хвилі призову в армію – весняний та осінній. Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України. Так на 2018 рік встановлено такі дати:
 
з 1 квітня по 31 травня 2018 – весняний призов на строкову військову службу, з 1 жовтня по 30 грудня – осінній призов на строкову військову службу.
 
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПРИНЕСЛИ ПОВІСТКУ?
 
Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військового комісаріату, зобов'язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, якщо повістка не надійшла і як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.
 
ПОВАЖНИМИ ПРИЧИНАМИ НЕЯВКИ ДО ВІЙСЬККОМАТУ МОЖУТЬ ВВАЖАТИСЯ тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівнені до ухилення від армії.
 
ХТО МАЄ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ АБО ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СЛУЖБИ В АРМІЇ?
 
Законодавством України передбачено досить великий перелік категорій громадян, які можуть отримати відстрочку від армії або взагалі не підлягають військовому призову. Відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» отримати відстрочку можуть:
 
чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину;
 
студенти денної форми навчання в залежності від рівня акредитації навчального закладу;
 
призовники, які є єдиними годувальниками в сім'ї;
 
педагоги, лікарі, священнослужителі, працівники поліції, резервісти і т.д.
 
Згідно ст. 18 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». 
 
ПОВНЕ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СЛУЖБИ В АРМІЇ можуть отримати громадяни України:
 
визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби;
 
яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу;
 
засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання;
 
призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних
 
ЯКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА УХИЛЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ В АРМІЮ? 
 
В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу – адміністративна і кримінальна. Як адміністративне покарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
 
Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.
 
Головне питання, яке хвилює строковиків та їх батьків вже не одну призовну кампанію - чи відправлятимуть їх служити в зону ведення бойових дій. Згідно із рішенням Президента України – призовники участі в бойових діях не беруть.
 
Принцип неучасті солдат строкової служби в бойових діях закріплений навіть у військовій доктрині України, яку у вересні 2015 року затвердив Президент. Виняток становлять лише ті, хто висловить особисте бажання відправитися на передову. Причому спочатку солдат все одно повинен буде пройти спеціальне навчання, і лише потім зможе підписати контракт із Збройними Силами України. Зараз в зоні проведення Операції об’єднаних сил проходять службу виключно військовослужбовці-контрактники.
 
З питань щодо призову на строкову військову службу звертайтесь до районних (міських) військових комісаріатів Волинської області та Волинського обласного військового комісаріату. ТЕЛ. (0332) 25-25-21